KÖTÜ PROJELERİN YAZARI YILMAZ ÖZDİL… / Yıldıray Çiçek       3627 okunma - 26 Nisan 2018

Yaşlı solcuların buluştuğu müzelik Sözcü gazetesinde yazan Yılmaz Özdil, geçtiğimiz gün köle gibi İP'in kapısına bırakılan 15 CHP milletvekili için "Aptallar için uzuuun uzun yazmak isterdim ama… CHP'li 15 iyi insan İyi Parti'ye geçti. Kötüler çılgına döndü. Hepsi bu." yorumunda bulundu. Ona göre bu durumu eleştiren bizler "kötü insanlar" oluyoruz.

Yılmaz Özdil madem bunlar iyi insanlar ve bir iyilik yapıyorlar.

O halde niçin hepsinin boynu bükük, üzgün, tedirgin, kaygılı ve ağlayanı bile var.

Yılmaz Özdil, CHP'yi daha 3-4 ay önce  "CHP'yi geri almadan, Türkiye'yi geri alabilmek mümkün değildir. Belki yarın, belki yarından da yakın, bu tabloyu mutlaka değiştireceğiz. Gençliğe Hitabe'den aldığım yetkiyle yazıyorum. Her Kemal'in değil… Mustafa Kemal'in askerleriyiz. " şeklinde eleştiren ve PKK-HDP çizgisinde hareket etmesinden dolayı sürekli yerden yere vuran biri olunca, CHP'yi şimdi sırf İP'sizlere milletvekili paket servisi yaptı diye "İyi insanlar" diye tarif etmesi, zorlama ve yalama bir yazı olmuştur.

Yılmaz Özdil, konu İP olunca hep bu tür yazıları zaten yazıyor. 

Yılmaz Özdil'e göre Y-CHP HDP-PKK çizgisinde ise İP'e yaptığı bu iyiliğin karşılığı ne olmaktadır?

"Kılıçdaroğlu'nu hâlâ ve tekrar tekrar genel başkan seçmek gerizekalılık değil midir?" diyen Yılmaz Özdil, böyle gördüğü Kılıçdaroğlu'nun milletvekili paket servisinden iyilik bulması da ayrı bir gerizekalılıktır.

MHP Lideri Devlet Bahçeli 26 Ağustos erken seçim önerisinde bulunduğunda Türkiye'de ilk olarak "İYİ Parti seçimlere giremez" açıklamasını yapan CHP'li Özgür Özel iken, 15 CHP milletvekili paket edilip İP'e gönderilmeden bir gün önce "Yargıtay'ın YSK'ya verdiği listede partimiz seçimlere giriyor" açıklaması yapan İP'in Genel Sekreteri ve Sözcüsü iken bu durumu iyilik yapmak olarak görmek gerizekalılık değil mi Yılmaz Özdil?

CHP'nin yancısı kurulan ve FETÖ'nün canla, başla desteklediği İP'e bu sevda nedir sorumuzu defalarca sorduk ama cevabını Yılmaz Özdil'den alamadık.

CHP'ye yaptığı eleştirilerin bir kopyasını barındıran İP'e niçin eleştiri yapmıyor ve yapmadığı gibi PKK-HDP çizgisinde olduğuna dair suçladığı CHP'nin yaptığı milletvekili pazarını niçin iyilik olarak görüyor? Bunun cevabını zaten böyle bir kafa yapısından almak mümkün değildir.

Aynı şeyleri CHP yapınca suçlu, İP yapınca nasıl suçsuz olabiliyor?

Parti taslağında "Kürdistan" yazdılar eleştirdin mi?

Parti programına teröristbaşı Öcalan'ın "Eşit vatandaşlık" kavramını koydular eleştirebildin mi?

Uzat uzatabildiğin kadar… Birçok ihanet örneği olan İP'i sırf saplantı ve takıntılarından dolayı destekleyen Yılmaz Özdil, 15 milletvekilini esir pazarında satılıyor gibi satan CHP'yi eleştirenler "kötü insan" olmaz ama sizler kötü projelerin, kötü savunucuları olursunuz…

Sizin gibi aptallar içinde bizler uzun uzun yazarız da, o müzelik solcuların içinde zaten ruh sağlığınızı çoktan kaybettiğinizi herkese gösterdiniz.

İyi insanlar kötü projeleri desteklemez.

İyi insanlar PKK-HDP çizgisinde proje üretemez.

İyi insanlar sizin gibilerden olmaz.

Terör örgütü PKK çizgisinde Afrin operasyonuna karşı çıkan Tabipler Birliğini abartılı cümlelerle destekleyen Yılmaz Özdil kaldı ki senin CHP'yi eleştirecek hakkın var mı?

CHP'ye kötü diyen sen iken, adı sanı duyulmamış ve zorla pazarlanan 15 milletvekili üzerinden iyilik nutukları atabilmen seni küçük Rahmi Turan, küçük Emin Çölaşan, küçük Bekir Coşkun yapmıştır. Onların her yazısında zaten tezatlık, saçmalık ve ahmaklık bulabiliyorduk, sen kendini niye yoruyorsun ki?

Seni İP'i destekleme noktasında Fethullah Gülen'le, Emre Uslu'yla, Önder Aytaç'la, Nazlı Ilıcak'la aynı noktaya getiren güç ve irade nedir ki, kötü projeleri iyilik maskesi takıp pazarlıyorsun?

AKP, MHP'ye 15 milletvekilini paketleyip gönderse idi, neler yazardın neler değil mi Yılmaz Özdil?

Terör örgütlerinin sesi ve soluğu haline gelmiş CHP'den iyilik projesi bekleyen ahmaklar çılgına dönse de asla başarılı olamayacaktır.

 YAZDIR