FETÖ DÜN SİZİ DÖVDÜ İSE, BUGÜN SİZİ SEVİYORDUR! / Yıldıray Çiçek       2005 okunma - 27 Nisan 2018

CHP'nin yancısı olarak kurulan İP isimli parti geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından "Fetö'nün mağdurları bizimle, zenginleri onlarla" mesajıyla bir video yayınladı. Videonun mesajı aslında "FETÖ'nün mağdurları, kendi cellatlarıyla" olsa daha mantıklı ve yerinde olurdu. İP'in  sosyal medya hesabından paylaşılan videoda, Ergenekon kumpasıyla 12 ay hapis yatırılan Gazeteci Vedat Yenerer, Balyoz kumpasıyla 32 ay hapis yatırılan emekli Tuğgeneral Ali Aydın, 15 Temmuz gazisi Polis Müdürü Fatih Eryılmaz ve Balyoz kumpasıyla üç buçuk yıl hapis yatırılan eski SAT komandosu emekli Kurmay Albay Ali Türkşen yer aldı. Videonun sonu da  "FETÖ'cü evlat, gelin, damat, dünür, kayınço içermez" mesajıyla bitirilmiş… 

Evet, bu isimler FETÖ mağdurudur. Ama bulundukları parti de FETÖ'cülerin maddi ve manevi desteklediği bir partidir. Bu isimler böyle bir videoda yer alarak nasıl bir trajedi içinde olduklarını da göstermiştir. İP'i yöneten ve yönlendiren üst akıl bu isimler üzerinden aklınca imaj çalışması yapmaktadır. Bu partinin başında Meral Akşener olduğu sürece, Koray Aydın ve Ümit Özdağ, Aytun Çıray bu partide bulunduğu müddetçe FETÖ damgasından asla kurtulamayacaktır.

"FETÖ'cü evlat, gelin, damat, dünür, kayınço içermez" ama Fethullah Gülen'in "Meral Akşener'e sahip çıkın. Onu koruyun" dediği bir genel başkan içerir.

"FETÖ'cü evlat, gelin, damat, dünür, kayınço içermez" ama "1980 öncesi Sayın Fethullah Gülen'in dinlerarası diyalog modeli uygulansaydı sağdan-soldan ölümler olmazdı" diyen bir genel başkan içerir.

"FETÖ'cü evlat, gelin, damat, dünür, kayınço içermez" ama "Hocaefendiyi birgün herkes anlayacak. Ne mutlu şimdiden anlayana" diyen genel başkan içerir.

 "FETÖ'cü evlat, gelin, damat, dünür, kayınço içermez" ama katıldığı Türkçe olimpiyatlarında Fethullah Gülen'e övgü üzerine övgü dizen bir genel başkan içerir.

"FETÖ'cü evlat, gelin, damat, dünür, kayınço içermez" ama bir dönem cemaatte en etkili isim olan Hüseyin Gülerce ve Nurettin Veren'in "Fethullah Gülen'e çok yakındır" dediği genel başkan içerir.

"FETÖ'cü evlat, gelin, damat, dünür, kayınço içermez" ama cemaatin eski emniyet imamı Kemalettin Özdemir'i İçişleri Bakanı iken kurye yapan bir genel başkan içerir.

"FETÖ'cü evlat, gelin, damat, dünür, kayınço içermez" ama FETÖ'cü hakim ve savcıların MHP operasyonunda önünü açtığı genel başkan içerir.

"FETÖ'cü evlat, gelin, damat, dünür, kayınço içermez" ama başta Emre Uslu, Önder Aytaç, Nazlı Ilıcak gibi tüm FETÖ'cülerin destek verdiği bir genel başkan içerir.

Uzattıkça uzatırız ama bu dört isim sadece bunun altında kalır. İşin tuhaf tarafı da bu dört ismin çoğunu bu partiye getiren Ümit Özdağ'dır. Bu Ümit Özdağ dergisinde FETÖ'cü Emre Uslu'ya yazı yazdıracak kadar yakındır. MHP'den istifa edip kaçmadan çok kısa bir zaman önce yüzüme "Türkiye'de farklı şeyler olacak" mesajını veren Ümit Özdağ'ın kendi karanlık ilişkilerini kapatmak bu FETÖ mağduru isimleri imaj malzemesi olarak kullanması söz konusudur.

FETÖ'cü Emre Uslu'yla Ümit Özdağ'ın yakınlığı olduğu gibi, bu dört ismin genel başkanı olan Meral Akşener'de açıktan ve çok samimi bir şekilde siyasi proje konuşmaları da ortalığa saçılmıştır.

İP'in yayınladığı video da şekil şekil poz veren Fatih Eryılmaz'ın "Önder Aytaç, "polisin Ergenekon kanadı çözülmedi" diye yazı yazdı. 6 ay sonra Yurt Atayün beni gözaltına aldı; uyuşturucu çetesi, Ergenekon, Balyoz, İBDA-C bulaştırmadıkları dosya kalmadı." açıklaması var ama aynı Önder Aytaç'ın 17 Ekim 2013 tarihinde  "DUAMDIR; ALLAH'IM BU HANIMEFENDİYE CUMHURBAŞKANLIĞINI NASİP ET. ÇÜNKÜ O ÇOK İÇİMİZDEN BİRİ. NE DERSİNİZ?" diye desteklediği Meral Akşener'in kurduğu partide kurucu üye olarak bulunuyor. 15 Temmuz gazisi Polis Müdürü Fatih Eryılmaz ile FETÖ'cü Önder Aytaç'ı aynı noktada buluşturan güç nedir?

Elbette aynı sorular Gazeteci Vedat Yenerer, emekli Tuğgeneral Ali Aydın ve emekli Kurmay Albay Ali Türkşen içinde geçerlidir. Bu isimler "Meral Akşener'e sahip çıkın. Onu koruyun" diyen Fethullah Gülen'e neyin diyetini ödüyorlar?

Tüm FETÖ'nün mağdur ettiklerini İP'e toplasalar bu parti üzerindeki FETÖ gölgesini kaldırmaya kimsenin gücü yetmez. Bir değil, isterseniz bin video çekin ve yayınlayın ne değişecektir?

Yukarıda saydığım FETÖ özetini haydi çıkın biriniz çürütün de görelim.

FETÖ sizi nasıl mağdur ettiyse hepiniz celladınıza âşık olmuşsunuz ve bu halinizi meşrulaştırmaya çalışıyorsunuz.

Fatih Eryılmaz, Vedat Yenerer, Ali Aydın, Ali Türkşen isterseniz sinema filmi çekin içine düştünüz bu hazin manzara değişmez.

Fethullah Gülen dün sizi dövdü ise bugün çok seviyordur.

Siyasi proje çizgisine hizmet ediyorsanız sizi niye sevmesin?YAZDIR