HA ŞENER ŞEN, HA MERAL AKŞENER! / Yıldıray Çiçek       1321 okunma - 01 Mayıs 2018

Fethullah Gülen tarafından "Meral Akşener'e sahip çıkın. Onu koruyun" talimatını alanlar tarafından MHP operasyonunda kullanılan ve daha sonra 15 Temmuz direnişine toslayan Meral Akşener, darbe girişiminden sonra uzun bir süre ortadan kaybolmuştu.

16 Nisan referandumu öncesi ortaya çıktı.

Onu CHP-HDP yanına monte ettiler.

Sonra kötülük projelerini hayata geçirmek için adı İYİ olan maskeli parti kurdurdular. O günden beri CHP'nin yanından bir santim bile ayrılmadı.

CHP'de aynı şekilde HDP'nin yanından…

Zaten hepsi de rahatlıkla yanyana gelebiliyorlar.

İstanbul'da bilinen iki toplantı yaptılar. CHP, HDP, İP ve Saadet oradaydı.

Kapalı kapılar arkasında toplandıklarını da CHP'li yöneticiler itiraf etmişti.

Bu birliktelik sürerken, Meral Akşener'i siyasi proje olarak kullananların ona cesaret hapı içirdiğine de inanmaya başladım.

Odak nokta Batı mı, FETÖ'mü, CHP mi bilemiyorum.

Ama böyle bir durum kesinlikle vardır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a karşı "Bir erkeğin parmağını sallayarak bize çemkirmesini ortadan kaldıracağım", "Sabah akşam yalan, sabah akşam çemkirme", "Ama bu seçim tarihini biz istemişiz gibi Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı çemkirip duruyor." Şeklinde çeşitli zamanlarda "çemkirme" ifadeli eleştiriler yapmaya başladı.

Çemkirme ifadesi, Anadolu'da genelde kesik kesik havlayan köpeklere kullanılıyor.

Sonra bu bayan çıkıyor bir de röportajında "Türkiye'de dildeki seviye çok düştü şu anda. Ben öğretmen okulu mezunuyum bize eskiden derlerdi ki hocalarımız 'fikri olmayan ancak söver'. Böyle bir dü- zendeyiz şu an itibariyle. Mizahı, şakayı, nükteyi kaybettik. Bu da yetersiz Türkçe, bilgi ve entelektüel birikimden kaynaklanıyor."  diye de akıl veriyor, değerlendirme yapıyor. Güler misin ağlar mısın?

Konuşmalarına bir bakın. Üslup "Abiler, ablalar, abidik gubidik, hop oturup, hop kalkanlar" şeklinde… Meral Akşener konuşurken aklıma direkt gelen Şener Şen'in filmindeki "Abilerim ablalarım şu elimde görmüş olduğunuz jileti taçsız kral pele, Bakenbauer, Nadya Komanaççi, Biricit Bardo, İngiltere Kraliçesi Elizabet, kaleci Mıyer , Fenerbahçeli Cemil kullandı. Hepsi de şöhretini bu bıçağa borçlu. On saniyede susuz sabunsuz traş.." dediği sahne olmaktadır.

"Bana torunum dede diyor" diyen biri içinde bu manzara sanırım çok doğaldır.

Tekrar cesaret hapı içirilmesi olayına dönecek olursak. Geçtiğimiz aylarda da Cumhurbaşkanı Erdoğan'a şöyle sesleniyordu:  "Sayın Erdoğan'a seslenmek istiyorum; arkadaş azıcık sus. Birazcık ailene zaman ayır, birazcık evinde otur, her konuda konuşmak mecburiyetinde değilsin, her seferinde şu parmağını sallamak zorunda değilsin. Azıcık evince otur dinlen, nefes al, biz de nefes alalım, Türkiye'de nefes alsın"

***

Diyeceksiniz ki: Sen Recep Tayyip Erdoğan'ın avukatı mısın, istediği gibi seslenir."

Elbette değilim.

Ama aynı üslubu MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli'ye de kullanıyor.

Sonra da çıkıp "entelektüel birikimden" bahsediyor.

Benim burada ölçüm bunların siyasi proje olarak kullanılmasına yöneliktir.

Cumhurbaşkanı Erdoğan için korktuğu dönemler, 

*"Tayyip beyin FETÖ'cülüğü yoktur"

* "FETÖ terör örgütü ile yapılan mücadelede Sayın Cumhurbaşkanı çok samimi.", 

*"Gazi Mustafa Kemal'den, Aziz Atatürk'e" geçiş son derece sevindiricidir."

*"Ayakların, Türk Milliyetçiliğinden çekilerek Malazgirt ovasına Otağ kurmaya yönelişi, Kızılelma seslenişi gayet memnuniyet vericidir. 

*"Kerkük" sözcüklerinin duyulacak kadar seslendirilmesi bile, tarafımızda memnuniyetle karşılanmaktadır." Sözlerini ifade eden bu kişiye şimdi ne olmuştur, kimler bu şekilde onu cesaretlendirmektedir?

Meral Akşener'in bu sözleri üzerinden bir yıl bile geçmemiştir.

O gün neyden korkuyordu da böyle övüyor ve doğru yolda olduğunu söylüyordu? 

Bugün kim cesaretlendirdi de bu şekilde "çemkirme, sus, git evinde otur" şeklinde hitap edebiliyor? 

Meral Akşener, Kemal Kılıçdaroğlu'na "Dualarım onunla. Allah güç, kuvvet versin" diye dua ederken, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ve MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye bir bayana yakışmayacak üslubu kullanarak nasıl hakaretler edebiliyor? 

Onu buna zorlayan kimdir? 

Hangi güçler bir bayanı bu şekilde yoldan çıkartıp çirkinleştirebiliyor?

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP Lideri Devlet Bahçeli'den ne kötülük gördü de, kendine CHP'yi, HDP'yi yakın bularak onlara bu düşmanlığı yapabiliyor?

Kullandığın hap FETÖ hapıysa zaten sen hapı yuttun Meral Akşener…

Bu kadar gaza gelme…

CHP ve HDP nereye kadar seni gazlar ki?YAZDIR