CHP'Lİ OLARAK İLK İŞİN DEMİRTAŞ'I ZİYARET OLSUN ALADDİN ALDEMİR ! / Yıldıray Çiçek       1497 okunma - 05 Mayıs 2018

Geçtiğimiz gün terör örgütü PKK'nın Türkiye'deki en büyük savunucusu durumuna gelmiş olan ve içine HDP kaçmış CHP'ye ilginç bir katılım gerçekleşti. Bu katılımı ilginç kılan ise, bu kişiyi "Ülkü Ocakları Eski Genel Başkanı, MHP'nin kurucu lideri merhum Alparslan Türkeş'in Danışmanı Alaattin Aldemir CHP saflarına katıldı." şeklinde sunmalarıdır.

Oysa bu kişi 2001 yılında Tansu Çiller'in Genel Başkan olduğu DYP'ye katılmış ve oradan 2005 yılında istifa etmişti.

Beş yıllık bir sessizlikten sonra 12 Eylül 2010 referandumunda piyasaya çıkıp, AKP-FETÖ safında "Evet" için çalışmalara katılmış, televizyon ve gazetelerde MHP'ye saldırarak yeni sahiplerine yaranmaya çalışırken görmüştük.

Hatta Başbuğ Alparslan Türkeş'in ismini istismar ederek hikâyeler yazıyor ve "Sayın Türkeş ile baş başa sohbetlerimiz olurdu. Başbuğ cemaatlerin hepsine sempatiyle bakardı ama Fethullah Gülen Hocaefendi ve cemaatinin yeri daha bir farklıydı. Bana bire bir olarak 'Gülen cemaatine sahip çıkın. Çünkü biz düşündük, onlar yaptı. İslam'ın, Türklüğün, dolayısıyla insanlığın düşmanları hep üzerimize geldiler. Savaşmak zorunda kaldık. Bu çalışmaları biz yapamadık. Ama bu insanlar yapıyor. İnsanlığa hizmet ediyorlar. Bunlara yardımcı olun.' dedi. Bize bu yolda hedef gösterdi. Bu düşüncelerini sık sık diğer arkadaşlarımızla da paylaşırdı." diye methiyeler diziyordu.

Daha sonra AKP'nin açılım süreci başladı. Aladdin Aldemir yine piyasaya çıkmıştı. O günlerde öyle coşmuş, öyle uçmuştu ki aynen şunları söylüyordu:

"Çıkıp, 'Öcalan ile niye konuşuluyor' diyorlar. Çözüm için kiminle konuşulması gerekiyorsa oturup konuşabilmeliyiz. Öcalan bu işin bir tarafıdır. Öcalan ile konuşmayıp da, BM ile Cibuti ile mi konuşacağız. Çözüm sürecinin hızlı ilerlemesi için tabii ki Öcalan ve Kandil ile görüşeceğiz" 

***

O günlerde PKK'lı Demirtaş mı yoksa Aladdin Aldemir mi söylüyor bunları diye karıştırıyorduk…

Geçmişte Ülkü Ocakları Genel Başkanlığı yapmış bir adam ne yazık ki, bu hale kadar düşmüştü. 

Gün geldi AKP'den aday adayı olmaya kalktı. 

Bir röportajda  "-Öncelikle hayırlı olsun diyelim AK Parti'den aday adaylığınız ve hemen sonrasında ise neden AK Parti sorusunu yöneltelim size…" diye sordular. 

O da "AK Parti memleket için yaptığı hayırlı işleri tamamlasın diye AK Parti… Sadece ülkemiz değil bütün coğrafyaya hayrı dokunan işleri tamamlasın diye AK Parti!" diye cevap veriyordu. 

Sonra yine piyasadan kaybolmuştu.

Aladdin Aldemir'i geçtiğimiz gün CHP'nin grubunda Kemal Kılıçdaroğlu ona CHP rozeti takarken gördük.

Aladdin Aldemir, AKP açılımlar yaparken AKP'nin safındaydı.

AKP, PKK'ya karşı büyük mücadele başlatınca, ne ilginçtir terör örgütü PKK'nın ve onun siyasi taşeronu HDP'nin en büyük koruyucusu olan CHP'nin saflarına katıldı.

20 yıldır ne MHP'de, ne Ülkücü Hareketin safındaydı.

DYP, AKP ve şimdi de CHP saflarında yer aldı. O yüzden "MHP'den CHP'ye katıldı" demek yalan yanlış bir bilgidir.

Aladdin Aldemir, PKK açılımını sürdürebilmek için CHP saflarına katılmıştır. CHP'nin son 4 yıldır PKK ve HDP ilişkisi ortadadır. Türk Ordusu'nun Afrin operasyonuna karşı çıkan bir CHP'ye de "Öcalan'a beni gönderin. Ben görüşeyim" diyen Aladdin Aldemir yakışırdı.

Hiç kimsenin geçmişte Ülkü Ocakları Genel Başkanı sıfatı taşıması kimseyi yanıltmamalıdır.

İşte görüyorsunuz Aladdin Aldemir ideolojik savrulmanın ve çukura düşmenin sembollerinden birisi olmuştur.

Daha öncede CHP'den aday adaylık başvurusu yapan, CHP'ye oy veren, CHP'de danışmanlık yapan Ülkü Ocakları eski genel başkanlarına zaten şahittik.

Şimdi o saflara birisi daha eklenmiştir.

PKK'nın karargâhı olan CHP'ye zerre söz söylemeyip, CHP'nin televizyonu Halk Tv'de MHP'ye saldıranları 16 Nisan referandumu öncesi görünce içimiz kan ağlamıştı.

Allah kimseyi bunların haline düşürmesin…

Bunlar bu savrulmayla daha nerelere giderler nerelere…

Aladdin Aldemir geçmişte teröristbaşı Öcalan'ın yanına İmralı'ya gidemedi belki CHP saflarında gidecektir.

Belki de CHP'nin yoldaşı durumundaki PYD-YPG terör kamplarına moral ziyaretine gidecektir. Olmadı PKK'lı Demirtaş'ı cezaevinde ziyaret eder.

Ne de olsa HDP'den daha çok ziyaret eden CHP milletvekilleri değil mi?

CHP-HDP ortak mitinglerinde Aladdin Aldemir "Faşizme karşı omuza omuza" sloganı mı atacaktır?

Aladdin Aldemir, PKK'nın karargâhı haline gelmiş CHP'de ne yapacak merakla izleyeceğiz… 

Büyük adamlar sandığınız kişilerin küçüklüğü işte bu haldedir. 

Onları büyük yapanda geçmişteki sıfatların büyüklüğü, onu da anlayın…YAZDIR