GEL MUHARREM, GİT AKŞENER, OTUR TEMEL, KALK PERİNÇEK, ÇIK DEMİRTAŞ! / Yıldıray Çiçek       1242 okunma - 07 Mayıs 2018

CHP, 24 Haziran seçimlerine çok hazırlıksız yakalandı ama yine de siyaseten her pozisyonu deniyor. Meral Akşener'in İP'ine "grup kursun" diye 15 milletvekili yolluyor, kadın bu jesti yine de beğenmiyor.

100 bin imza turuna çıkıyor, CHP bu sefer tüm örgütleriyle seferberlik başlatıyor, onun bu imzalarını tamamlıyor.

CHP daha sonra hızını alamıyor Temel ve Perinçek için imza toplama kampanyası başlatıyor.

Bununla da yetinmediler şimdi "Demirtaş'ı cezaevinden çıkarın" kampanyasını başlattılar.

CHP'nin birçok üst düzey yöneticisi ve milletvekilleri sosyal medya hesaplarını "Demirtaş'ı cezaevinden çıkarın" propagandası için kullanıyor. Zaten biliyorsunuz PKK'lı Demirtaş'ı cezaevinde HDP'den daha çok ziyaret eden CHP milletvekilleri olmuştu.

Bu aşk, bugünün aşkı değil zaten!

İstanbul İl Başkanı olarak atadıkları Canan Kaftancıoğlu'nun da Demirtaş'ın yakın dostu ve sevdalısı olması da bu aşkın sağlam temellere dayalı olduğunu göstermektedir.

Atatürk'ün kurduğu parti bugün PKK'nın elinde oyuncak olmuş durumdadır.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Gel buraya Muharrem" diye çağırıp, CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı olarak açıkladığı Muharrem İnce'de Yalova'daki ilk mitinginde "Demirtaş'ı serbest bırakın" çağrısında bulundu. Sanırsın ki, Selahattin Demirtaş, vatan, bayrak, millet için cephede çarpışırken cezaevine düştü.

Muharrem İnce bu çağrıdan sonra hızını alamadı.

Bir gün sonra Selahattin Demirtaş'ı cezaevinde ziyarete gideceğini duyurdu. Tepkiler gelince bu sefer Demirtaş'da dahil "tüm Cumhurbaşkanı adaylarını ziyaret edeceğim" demek zorunda kaldı.

PKK'lı Demirtaş, terör örgütüne yardım ve yataklıktan cezaevinde bulunmaktadır. Talimatları Kandil ve İmralı'dan alarak sözde siyaset yaptı.

Kobani olaylarıyla ilgili PKK'lı yandaşlarının Türkiye genelindeki saldırılarının talimatını "sokaklara dökülüyoruz" diye vermişti.

O talimat sonrası 31 kişi hayatını kaybetti, 221 vatandaşımız ile 139 polisimiz yaralandı. Selahattin Demirtaş'ın PKK'lı olmak dışında hiçbir özelliği yoktur.

PKK'lı Demirtaş "Biz PKK'yı terör örgütü olarak tanımlamıyoruz" , ''TSK kaybedecek, PKK kazanacak'', "PKK'lıların cenazesine gitmeyen HDP'li milletvekilleri hakkında soruşturma açacağım", "Kürdistan'ın yönetim modelini tartışacağız. Artık gelecek yüzyılda Kürdistan kurulacak" diyen kişidir.

CHP'de topyekûn böyle birine sahip çıkmaktadır.

Yalova'da Atatürk nutukları atan ince beyinli Muharrem İnce'de işte böyle biri için  "Demirtaş'ı cezaevinden çıkarın" çağrısında bulunmaktadır.

Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz hafta Halk Tv'den öğrendiğimize göre HDP sözcüsü Ayhan Bilgin ile gizlice CHP Genel Merkezi'nde buluşmuştu.

O gün hangi konuda anlaştılar orası şu an için muamma…

Ama CHP'nin tüm planları seçimleri ikinci tura bıraktırmak ve Hayır cephesini ikinci turda tek aday üzerinde birleştirmek olduğu için PKK'lı, FETÖ'cü, DHKP-C'li olmuş hiç kimse fark etmemektedir.

Ama bunlar Atatürk nutukları atacak kadar hala yüzsüz, hala pişkinler…

CHP'nin tüm planları HDP'nin varlığı üzerine şekillenmiştir.

7 Haziran seçimlerinden bugüne kadar CHP-HDP ilişkisine bakın bunu tam olarak göreceksiniz.

İkinci tura kalma hayali kuran CHP, ilk turda fazla oy almak isteyen Muharrem İnce HDP'ye paspas olacak durumdadır.

Görün bakın gün geçtikte HDP ve Demirtaş için ne güzellemeler yapacaklardır. 

Yoksa Atatürk'ün kurduğu partiden Cumhurbaşkanı adayı olmuş Muharrem İnce daha ilk günden Demirtaş'a özgürlük isteyebilir mi?

Muharrem İnce'nin bu davranışı da aslında bir cesaret örneği… 

Çünkü PKK'lı birinin partisinden destek alabilmek için ilk gün bunu yapabiliyor.

"Gel Muharrem" diye kürsülere çağrılan Muharrem İnce, oy için yakında tüm terör örgütlerini yanına çağıracaktır.

İnce beyinli Muharrem İnce birde utanmadan "Benim ülkücülere ve MHP'ye karşı hiçbir husumetim yok ama Bahçeli'nin politikalarını beğenmiyorum." diyebiliyor.

Muharrem İnce, o beğenmediğin Devlet Bahçeli politikaları HDP ile hiçbir teklif ve şartta yanyana gelmedi ama siz HDP'nin önünde paspas oldunuz.

Afrin'de aynı nokta buluştunuz. Doğu ve Güneydoğu'da terörle mücadeleye karşı aynı noktada buluştunuz. HDP'ye oy verdiniz, HDP ile koalisyon kurmaya kalktınız. Beraber yürüdünüz, beraber ağladınız, beraber güldünüz.

HDP ile birlikte kurduğunuz hayaller başınıza yıkılacaktır.

PKK'lı Demirtaş'ı her saniye cezaevinde ziyaret etseniz ne olur? Daha yolun başında hüsrana yelken açtınız.

CHP "Gel Muharrem" , "Git Akşener", "Otur Temel", "Kalk Perinçek", "Çık Demirtaş" komutlarıyla uzatmaları oynuyor.

CHP bu beş benzemesi, kendine benzetse de tükeniş yolundadır.

24 Haziran sonrası CHP eğlencesi başlayacaktır.YAZDIR