SİZDEKİ ADİL ÖKSÜZ KORKUSU NEDİR? / Yıldıray Çiçek       1182 okunma - 12 Mayıs 2018

15 Temmuz darbe girişimin beyni olarak bilinen ve şu an firari olan Adil Öksüz, son günlerde bazı yazarların ve İP yöneticilerinin gündemindedir.

İP'e yakınlığıyla bilinen Can Ataklı geçen hafta sözde bir arkadaşının verdiği bilgileri "Seçime az zaman kala Adil Öksüz bir yerlerden paketlenip getirilmiş gibi gösterilse, sonra itiraflarda bulunup bazı CHP'li siyasetçileri ve özellikle Meral Akşener'i suçlasa ne olur?" diye akla ziyan bir soru daha sordu. Benzer dedikoduları daha önce duymuştum. Ama bunun Akşener'e karşı kullanılacağını duymamıştım. Haberin yeni tarafı bu" şeklinde köşesine taşıdı.

Geçtiğimiz gün İP Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın'da Sözcü gazetesine manşetten "FETÖ imamlarından Adil Öksüz, biliyorsunuz. Devlet tarafından yakalandı. Sonra meçhul bir şekilde serbest bırakıldı. Şimdi bunun 'Devletin adamı' olduğu söyleniyor ve seçime 15 gün kala güya iktidar tarafından yeni yakalanıp getiriliyormuş gibi seçim malzemesi olarak kullanılacağı iddia ediliyor. Bu kişinin, itirafçı olarak hem İYİ Parti'yi hem CHP içindeki bazı isimleri FETÖ'cü olarak suçlayıp bunu bir seçim kozu olarak kullanabilecekleri her yerde konuşuluyor. " açıklamasını yaptı.

Bu tarz aslında bir önlem alma şeklidir.

Bunların emin olun Adil Öksüz konusunda bir karın ağrısı vardır.

Niye diyeceksiniz, çünkü bu konu son 1 haftada tartışılan bir konu değil, Adil Öksüz konusunu bir yıl önce köşesinde "Mesela Akşener'in FETÖ'nün TSK İmamı Adil Öksüz ile gizli buluşmasını gösteren bir fotoğrafın servis edileceği fısıltısı var ki bunu yapmak için montaj bile kafi gelebilir... Keza benzer konuda başka görüntülerden söz ediliyor. Kısaca duyumlarıma göre Meral Akşener'i imha bağlamında siyasi mühendislik ve komplo hazırlığı var." şeklinde yazan Aydınlık yazarı Sebahattin Önkibar'dı. 

Oysa 2015 yılında "AKŞENER, AYDIN DOĞAN VE BOYDAK!" başlıklı şu yazıyı yazanda bu Önkibar şaşkınıydı:

 

"Birinci ağızdan dinlediklerimin özeti:

Merkez sağda yeni bir parti için önce Fethullah Gülen, hemen akabinde TÜSİAD harekete geçmiş.

Liderlik teklifi için Abdullah Gül'e hemşerisi ve dostu Memduh Boydak'ı göndermiş.

Boydak, hem TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi, hem de Fethullah Gülen Cemaatine çok yakın bir isim...

 

 

İNAN KIRAÇ İLE AYDIN DOĞAN

Gül, biraz AKP'li belediyelere satışlar yaparak son dönem büyük zengin olan kardeşi Macit'in üstüne gidilir endişesi, biraz da riski hiç sevmemesinden ötürü her zamanki gibi "Varım ama bekleyelim" demiş!

Fethullah Gülen ve TÜSİAD aynı süreçte Meral Akşener'le de temasa geçmiş.

TÜSİAD, Akşener'e yakın dostu İnan Kıraç'ı göndermiş!

İnan Kıraç'ın çok yakını olan Aydın Doğan da bu projenin merkezindeymiş!

Peşi sıra Cemaat, Meral Hanımı Hocaefendiyle telefonla konuşturmuş!

Hocaefendi Akşener'e, "Ya Bahçeli'ye bayrak açıp MHP'nin başına geç ya da yeni bir parti kur, bütün imkanlarımızla yanınızdayız" demiş.

Akşener, TÜSİAD ve Cemaatten gelen bu teklife hayır dememiş!

Derken bütün bu gizli görüşmeler devlet tarafından öğrenilip sızdırılmış."

***

Önkibar'ı biliyorsunuz "Allah bir" sözü dışında hiçbir sözüne inanılmayacak bir yazar olduğunu her konuda ispatlamış birisidir. Kendisini kaç defa rezil ettim. Arşivimde hepsi mevcuttur.

Sebahattin Önkibar'ın Adil Öksüz'le ilgili bu yazısından hemen sonra Meral Akşener'de kendisini aramış ve ona "Bahçeli her yerde, Adil Öksüz'ün beni eşi ile beraber ziyaret ettiğini söylüyor!" demişti…

Bu konuları çok titiz takip eden ve yazan birisi olarak, ben bir gün olsun Sayın Genel Başkanın ağzından böyle bir ifade duymadım.

Ama Meral Akşener'e Adil Öksüz'le ilgili ilk soruyu televizyon ekranlarından "Adil Öksüz'ü tanıyor musunuz?, Adil Öksüz sizi evinizde ziyaret etti mi?" diye ilk soran kişi gazeteci Turgay Güler'di.

Meral Akşener yalakası Önkibar, bir yıl önce Adil Öksüz üzerinden ön almaya çalışırken, İP'in yağdanlığı Can Ataklı ise tekrar ön alma girişimini bir yıl sonra başlattı. İP Genel Başkan yardımcısı Koray Aydın'da bu ön alma işini Sözcü'nün manşetine çalıştı. Meral Akşener'in Adil Öksüz'le ilgili bir bağlantısı çıktığında "biz size yıllar önce söyledik, bu bir tezgâh" deme zeminini oluşturuyorlar.

Koray Aydın'ın bu işe girmesi oldukça traji-komik olmuştur.

Çünkü Meral Akşener'in FETÖ desteğiyle MHP'de operasyon yapmaya çalıştığı günlerde  "Bütün illerde cemaat mensuplarının onun mitinglerine organizasyon yapması, Meral hanımın üzerinde yoğunlaştığını gösteriyor. Destek olduğu kesindir" sözünün sahibi kendisiydi.

Evet, Adil Öksüz konusunda Meral Akşener'in beklediği bir durum ve korkusu vardır. Yazarları ve yöneticileriyle bunun önlemini almaya çalışmaktadır. Boşa dememişler: "Çok defa korku, yalan söylemesini öğretir." 

Cinayetten sonra olay yerine gelip herkesten çok ağlayan katil gibi, Adil Öksüz daha yakalanmadan, konuşturulmadan "Adil Öksüz aleyhimizde konuşacak" diye senaryo yazmanızın acelesi nedir İP'i çürükler?

Yoksa Türkiye'yi gezerek söylediğiniz "Yurtta Sulh" şifresini aylar önce o mu getirmişti size?

Adil Öksüz konusunda korkuları nedir bilmem ama bir dönem FETÖ'nün Emniyet İmamı olan Kemalettin Özdemir'i bir konuşturun bakalım, FETÖ'cü kimmiş değilmiş herkes öğrensin…YAZDIR