BAĞIMSIZ VE BAĞLANTISIZ ÜFÜRMELER! / Yıldıray Çiçek       1318 okunma - 18 Mayıs 2018

FETÖ'nün medya karargâhı olan, dört yazarını "Fethullah Gülen'i eleştirdi" diye yazarlıktan çıkaran Yeniçağ isminde bir gazete var. MHP üzerindeki operasyonlarda kullanılan bu gazete, yıllardır herkesi denedi denedi en son Meral Akşener'e tutundu.

Aslında bu gazete, 12 yıl önce Meral Akşener'i MHP operasyonlarında kullanacaktı. Ama bir türlü fırsat bulamamıştı.

Yoksa Yıldıray Çiçek 12 yıl önce niçin şu yazıyı kaleme alsın ki: "Fitne karargâhının patronu, çıktığı kutsal savaşta(!) yeni bulduğu bu füzeden de verim alamazsa, sır gibi sakladığı yeni füzesini artık açıklamak zorunda kalacaktır.

Patronun sır gibi sakladığı bu kişiyi, herkesten önce biz açıklıyor ve birinci haberimizde yarım kalan sonucu telafi etmesi açısından, katkı sağlayacağını düşünüyoruz.

Fitne karargâhının nankör patronunun sır gibi sakladığı diğer kişi de, AKP daha "Yenilikçiler" sıfatında iken soluğu Tayyip Erdoğan'ın yanında alarak "Ben eskiden Ülkücüydüm, şimdi demokratım" diyen, daha sonra tekrar ayrılan ve aramıza dönen bir kişidir.

Nankörler olmazsa dürüst olanların, yetinmesini bilenlerin kıymeti anlaşılmazdı. Bu ve benzer nankörlerin varacağı menzil, olsa olsa hüsrandır. Çünkü bu nankörlerin gözleri, kime tezgâh yaptıklarını bilemeyecek kadar kararmıştır. Bu nankörler, kendilerine her konuda sahip çıkmış, değer birikimli kişiyi bile devirmeye çalışmaktadırlar.

Bu nankörlerin buldukları hataları ya da hata gördükleri konuları kutsallaştırdıklarına bakarak, fitne karargâhında üretim yaptıklarına bakmayın… Bugün 'yıkıcılık, ayrımcılık' adına herkesi kucaklarına almaları, kucaklardan inmemeleri, nankörlüklerinin bir yansımasından ibarettir.

Hem acınacak hem de traji-komik bir haldedirler."

 

***

12 yıl önce Meral Akşener ve Yeniçağ gazetesi hakkında bunları yazmış ve çevirdikleri dolapları o günlerde deşifre etmiştim. 12 yıl önce bu operasyonu yapamamışlardı ama 1 Kasım seçimlerinden sonra MHP'ye bu isimle operasyon yapmaya kalktılar. Kimleri denemediler ki, Ramiz Ongun, Ümit Özdağ, Koray Aydın… 

Ne tesadüftür hepsinin de FETÖ ile sıcak bağları vardır.

Geçen bu gazetenin bir yazarı nasıl bir uçuşa geçtiyse "Atatürk'ten sonra ilk defa iktidar şansı " başlıklı yazısıyla Meral Akşener projesini göklere çıkarmış…

Bu yazar aslında başka uçan birinin, yani Yusuf Halaçoğlu'nun "Meral Akşener Cumhurbaşkanı seçilip, İYİ Parti iktidara geldiği zaman Atatürk'ten sonra ilk defa Türkiye'yi Türk milleti yönetecek. Çünkü İYİ Parti, herhangi bir küresel güce bağımlı olmadan tamamen bağımsız olarak iktidara gelecek. Zaten iktidar kanadında yaşanan korku ayrıca halkın gösterdiği ilgi de bundan. Türk milleti İYİ Parti'nin hiçbir güce bağımlı olmadığını, bağımsız bir parti olduğunu bildiği için ilgi gösteriyor ve oy verecek" sözünden yola çıkarak uçuşa geçmiş…

O yazar Arslan Bulut'ta nasıl bir gaza geldiyse, Yusuf Halaçoğlu'nun bu sözlerinden yola çıkarak kendisi de "Türk Milliyetçileri, artık hiçbir güç tarafından kontrol edilmek istemiyor, tam aksine Meral Akşener'in Cumhurbaşkanlığı ile devleti kontrol etmek, bu sayede yeniden bir kalkınma ve büyüme hamlesi başlatmak istiyor. " demiş ve hızını alamamış "Türk Milliyetçileri, Türk halkına dayanarak, yeniden örgütlenerek, Anadolu sermayesinden ve İstanbul sermayesinden Türklüğe ve Cumhuriyete ihanet edemeyecek olanları arkasına alarak, daha önce merkez sağ veya sol partilerde bulunmuş Aytun Çıray gibi güçlü simaları da bünyesine katarak, büyük bir iddia ile yeniden yürüyüşe geçti. " diyerek coştukça coşmuş…

PKK'nın büyük partisine dönüşmüş CHP'nin sığıntılığında ve CHP'nin yavrusu HDP yancılığında mı bu yürüyüş Arslan Bulut?

Türklükten, Atatürk'ten dem vurarak, "güçlü sima" dediğin Aytun Çıray, Türkiye'de Afrin operasyonuna ilk karşı çıkan adam be…

Türkiye, Aytun Çıray gibi adamların sözüne uyacak olsaydı, bugün 4500 terörist yaşıyor olacaktı.

Yusuf Halaçoğlu "Meral Akşener sayesinde Türkiye'yi Türk milleti yönetecek", "İYİ Parti hiçbir güce bağımlı olmadığını, bağımsız bir parti olduğunu herkes gördü" diyor, Arslan Bulut'ta bu sözler üzerinden hikâye yazıyor.

Madem öyle CIA bağlantılı kişiyi niye Meral Akşener'e başdanışman yapıp, daha sonra apar topar başdanışman olduğunu inkâr etmiştiniz? 

Bağımsız ve bağlantısız partiydiniz ne oldu?

"Meral Akşener'in başdanışmanı olmadı" diye yalana sarılırken, kendi gazeteniz bile "Akşener'in başdanışmanı Selda Tandoğan Demirel oldu" başlığı ve “İYİ Parti de Genel İdare Kurulu, Merkez Disiplin Kurulu ve Divan üyelerinin görevlerinin açıklanmasının ardından Genel Başkan Meral Akşener'in başdanışmanı da belli oldu. Kurucular kurulu üyesi Selda Tandoğan Demirel, Akşener'in başdanışmanı oldu." Şeklinde haberini duyurmadı mı Arslan Bulut?

Sonra tutuşunca haber linkini niçin sildiniz? 

Ne kadar silerseniz silin, Google'da önbellekte arayınca aynen o haber çıkıyor.

Selda Tandoğan Demirel'in CIA'nin yasal penceresi olarak bilinen National Endowment for Democracy (NED) adlı kuruluşla bağlantılı Denge Denetleme Ağı'nda temsilci değil mi?

"Başdanışman yapılmadı" diye yalana sarılarak gizlemeye çalıştığınız bu kişi, sözde bağımsız, bağlantısız partiniz İP'de kurucu üye değil mi?

İP denilen partinin kurucu üyesi olan Denge Denetleme Ağı temsilcisi Selda Tandoğan Demirel bağlı olduğu CIA bağlantılı kuruluş hakkındaki özet bilgi şunlar değil mi? :

1983 yılında kurulan NED adlı kuruluş, eski CIA ajanlarının çalıştığı ve özellikle Ortadoğu'ya Amerikan emperyalizminin çıkarları doğrultusunda şekil veren politikaların yaygınlaşmasını sağlamasıyla biliniyor. NED, Türkiye ve benzeri ülkelerdeki STK'lara finans desteği veriyor. 2012'de destek verdiği mali kuruluşlar arasında Taraf gazetesinin de yer aldığı NED, Denge ve Denetleme Ağı'na da 700 bin dolar civarında finans sağlamıştı.

***

FETÖ'nün gazetesi Taraf'a ve kurucu üyenizin kuruluşuna bu kadar yardımda bulunmuş CIA'nın yan kuruluşu size ne kadar gönderdi acaba?

Sözde "bağımsız, bağlantısız" olan bu partiniz hazine yardımı almadığı halde, bu kadar parayı nerden bulmuştur? 

Tüm il ve ilçelerde kurulan parti binaları, mitingler, afişler, sosyal medya çalışmaları, son model otobüsler, genel merkez binası satın alma, gazete ve televizyonlara ilan verme, billboard reklamları, otel masrafları, seslendirme masrafları, genel merkezde çalışanların parası… Uzat uzatabildiğin kadar, tüm bunların para kaynağı neresidir?

Yoksa partinizin kurucu üyesi olan Denge ve Denetleme Ağı temsilcisi o bayan, size de bir kıyak mı geçti?

Her yanınız rüzgâra açıkken "bağımsız, bağlantısız" nutukları atmayın altında kalırsınız Arslan Bulut, Yusuf Halaçoğlu…

Yahu Arslan Bulut, bu parti kurulduğunda ve parti programı açıklandığında teröristbaşı Öcalan'ın "Eşit Vatandaşlık" kavramını parti programına koymasını "Eşit vatandaşlık kavramını her zaman kullanan Öcalan'dır. Bu söylemin patenti Öcalan'dadır. Ama bunu daha sonra Kemal Kılıçdaroğlu'nun Maltepe konuşmasında da eşit vatandaşlık vardı. Hâlbuki Türkiye Cumhuriyeti anayasası kanun önünde eşitlik diyor. Eşit vatandaşlık etnik kökenlerin eşitliği anlamında kullanılıyor. Sanki eşitlik yokmuş da bu eşit vatandaşlık kavramı ile birlikte Türkiye'de herkes eşit olacak. Eşit vatandaşlık söylemi çok büyük bir tuzak."  diye eleştiren sen değil miydin?

Şimdi niye "Türklüğe ve Cumhuriyete ihanet edemeyecek olanları arkasına alarak yürüyor" diye Meral Akşener'in partisine güzellemeler yapıyorsun?

Meral Akşener'in PKK ve HDP'ye verdiği sıcak mesajları her gün yazıyorum, niçin biriniz çıkıp da inkâr etmiyorsunuz? 

Kendin bile televizyonlarda canlı yayında söylemedin mi?

Şimdi kime ne masal anlatıyorsun Arslan Bulut?

Arslan Bulut bir günde "Fethullah Gülen'i eleştirdi" diye yazısını sansürlediğiniz ve bir daha yazdırmadığınız yazarlar hakkında bilgi versen de tam bilgi sahibi olsak…

Yeniçağ üzerindeki kara bulutlar neyin nesi bilelim değil mi?

 

ARSLAN BULUT : EŞİT VATANDAŞLIK ÖCALAN’IN KAVRAMI

https://www.facebook.com/bozkurtcapsresmi/videos/2028551104063603/YAZDIR