AHMET TÜRK, DEMİRTAŞ VE AHMAK PROPAGANDALARI / Yıldıray Çiçek       25303 okunma - 23 Mayıs 2018

Ahmet Türk HDP'li


Selahattin Demirtaş HDP'li


"Selahattin Demirtaş'a özgürlük" naralarının atıldığı şu günlerde Ahmet Türk ismi de köşeye sıkışanların en çok kullandığı isim olmaktadır. Özellikle CHP ve İP trollerİ "Ahmet Türk'ü de Devlet Bahçeli serbest bıraktırdı" propagandası yaparak, kendi cephelerindeki Selahattin Demirtaş'a sahip çıkmalarını aklamak için, yine kendi cephelerinde yer alan Ahmet Türk'ü kullanıyorlar.


Bunu yaparken elbette beyin kullanmadıkları için Selahattin Demirtaş ile Ahmet Türk'ün durumunu eşitliyorlar.


 "Ahmet Türk'ü de Devlet Bahçeli serbest bıraktırdı" propagandası yapan ahmaklara baktığınızda sanki MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli, Ahmet Türk'ün sağlık sorunlarından dolayı serbest kalmasıyla birlikte, "siyasi proje beraberliği" yapıyorlar gibi algı yaratmaya çalışıyorlar.


Oysa mesele tam bilinmeli ve bu ahmakların malzemesi elinden alınmalıdır.


Hatırlayalım, Ahmet Türk Adalet Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığının talebi üzerine 25 Ocak 2017 tarihinde hastaneye kaldırılmıştı. O günlerde, Ahmet Türk'ün durumunun ağır olduğu konuşuluyordu ve bu durum MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye sorulduğunda "74 yaşındaki Ahmet Türk, rahatsızlığı nedeniyle insani boyut göz önünde bulundurularak tedavisine fırsat verecek şekilde tutuksuz yargılanmalı" diyerek bir duruş sergilemişti. 


"Ahmet Türk suçsuz" dememiş, "Ahmet Türk tüm suçlamalardan aklasın" dememiş…


"Ahmet Türk Cumhurbaşkanı adayı yapılsın" dememiş…


"Ahmet Türk şuraya başkan yapılsın" dememiş…


Söylediği sadece "tedavisine fırsat verecek şekilde tutuksuz yargılanmalı" olmuştur.


MHP'nin Ahmet Türk ile ortak düşündüğü, beraber hareket ettiği bir tane olayın gösterilmesi mümkün değildir. Ama biz "Selahattin Demirtaş'a özgürlük" naraları atanların hem Selahattin Demirtaş, hem de Ahmet Türk'le aynı hedefe koştuklarına dair dolu örnek gösterebiliriz.


Mesela "Ahmet Türk farklı mıydı ki onun tahliyesini bizzat Bahçeli rica etti. İki gün sonra da Demirtaş için ister, bu sözünüzü yutmak zorunda kalırsınız..." diye bana mesaj yazan ahmak adamlara sormak lazım.


Ahmet Türk, cezaevinden çıkınca referandumda seninle beraber "Hayır" propagandası yapmadı mı?


Evet, çeşitli yerlerde mitingler yaptı. Deniz Baykal'la beraber Mardin'de "Hayır" oyları için salon toplantıları yaptı.


Ahmet Türk, cezaevinden çıkınca senin Meral ablanın "Bir adalet yürüyüşü başlattı. Allah gücünü arttırsın, Allah yardımcısı olsun. Bu eylemin biçimini destekliyorum." diyerek destek verdiği ve dua ettiği yürüyüşte Kemal Kılıçdaroğlu Ahmet Türk ile beraber kol kola, yan yana yürümedi mi?


MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli, Ahmet Türk'ün sağlık durumunu sorduklarında "tedavisine fırsat verecek şekilde tutuksuz yargılanmalı" derken, Ahmet Türk'le beraber siyasi bir projesi olduğundan değil…


Bir devlet adamı aklıyla istismarların önüne geçmiş ve vicdanını akılla beslemiştir. Tüm mesele bundan ibarettir.


Ama Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Meral Akşener'in, Temel Karamollaoğlu'nun Selahattin Demirtaş'ı cezaevinden çıkarma isteği, Demirtaş'ın bir sağlık sorunu değil, bizzat kendi siyasi projelerine katkı sunması adınadır.


Cezaevi önünde CHP'lilerin kuyruk oluşturması bu yüzdendir.


En büyük ahmaklıkları işte bu noktadadır. Hem Ahmet Türk olayıyla, Selahattin Demirtaş'ın durumunu birbirine karıştırıyorlar, hem de Ahmet Türk ve Selahattin Demirtaş'ın zaten kendi "Hayır" cephelerinde yer alan kişiler olduğunu unutuyorlar.


"Vatandaşa şehri terk etmeleri için 3 gün mühlet verin. Ardından da Nusaybin'de taş üstüne taş, baş üstünde baş koymayın" ve "Afrin yıkılsın ya da teröristler yakılsın" diyen ve binlerce teröristin öldürülmesini destekleyen, yönlendiren MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin Ahmet Türk konusundaki sağduyulu tavrıyla, Doğu ve Güneydoğu'daki, Afrin'deki teröristleri temizleme operasyonlarına karşı çıkan CHP'nin, İP'in, Saadet'in "Selahattin Demirtaş'a özgürlük" naralarını nasıl bir tutabiliyorsun ahmak adam?


"HDP'lilerin dokunulmazlığı kaldırılsın" diyen MHP Lideri Devlet Bahçeli'ydi. Buna karşı çıkan senin bulunduğun "Hayır" cephesiydi.


"HDP'liler tutuklasın" diyen MHP Lideri Devlet Bahçeli'ydi. Buna karşı çıkan senin bulunduğun "Hayır" cephesiydi.


HDP'liler tutuklandığında "Türkiye'ye düşmanca saldıran, her gün şehadetlere neden olan bölücü terör örgütü PKK'ya güzellemeler yapıp sürekli destekleyen HDP'lilerin yargı önüne çıkarılmaları doğru, yerinde ve meşru bir karardır. Bundan hiç kimse rahatsız olmamalı, olan varsa da öncelikle kendi niyet ve fıtratını sorgulamalıdır." açıklamasını yaparak, tutuklamaların arkasında duran MHP Lideri Devlet Bahçeli'ydi. Buna karşı çıkan yine senin bulunduğun "Hayır" cephesiydi.


O yüzden MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli'de olan "devlet adamı" aklıyla, aklı sadece ihanete çalışan "Hayır" cephesini bir tutmayın.


Kendinizi çok zeki sanıyorsunuz ama ahmak olmaktan öteye geçemiyorsunuz.


Sizde gram şeref, haysiyet varsa, o halde "Afrin'deki operasyona ilk karşı çıkan benim partim CHP idi, benim partim İP idi. "Afrin yıkılsın ya da teröristler yakılsın" diyerek 4500 teröristin öldürülmesini sağlayanda Devlet Bahçeli'dir" diye itirafta bulunun…


Artık Selahattin Demirtaş'ı Ahmet Türk üzerinden kıyaslamalarınız ve MHP Lideri Devlet Bahçeli'ye bunun üzerinden saldırılarınız sıktı…


Kendinize, ahmak olmadığınızı gösterecek yeni arayışlara bulun… 


Ama bu çok zor değil mi? 


Bunu sizde biliyorsunuz…

 

CHP, HDP, İP AFRİN OPERASYONUNA KARŞI ÇIKMIŞTI

https://www.facebook.com/bozkurtcapsresmi/videos/2034779070107473/YAZDIR